Witamina D3 jaka najlepsza witamina D3 dostępna jest na rynku?

„Witamina słońca” – tak nazywana jest potocznie witamina D3. Jaka najlepsza propozycja będzie do przyjmowania?

Najwięcej witaminy D3 wytwarza się w organizmie w skutek ekspozycji ciała na słońce. Jednak uwielbiane opalanie nie będzie w stanie zapewnić odpowiedniej ilości zapotrzebowania na tą witaminę człowiekowi. Gdzie dostępna jest witamina D3? Jaka najlepsza propozycja suplementów?

Najlepsza witamina D dla człowieka

Zanim będzie można poznać odpowiedni suplement diety, warto sprawdzić za co ta witamina D3 jest tak naprawdę odpowiedzialna. Jakie ma właściwości? Wśród najważniejszych można wymienić zapobieganie krzywicy. Odpowiedzialna jest ona również za stymulowanie układu krążenia. Nie można także zapomnieć o tym, że zapewnia ona wsparcie dla rozwoju układu kostnego. To dzięki niej możliwa jest mineralizacja kości oraz zębów. Witamina D3 forte zapewnia wsparcie procesu spalania tłuszczów, jak również stymulowanie układu krążenia.

Dzięki witaminie D3 w organizmie można utrzymać fosfor i wapń – kolejne dwa elementy, które wpływają pozytywnie na wiele funkcji. Należy zadbać o to, aby w organizmie utrzymywał się prawidłowy poziom witaminy D3.

Niedobór witaminy D3 – objawy

Dlaczego suplementacja jest tak ważna? Po to, aby ustrzec się przed objawami, które można powodować niedobór witaminy D3. Wśród takich niepokojących objawów można wymienić nadmierne skurcze mięśni, a w przyszłości nawet problemy z poruszaniem się. Może to powodować także osłabienie organizmu oraz choroby przyzębia. U wielu osób pojawiają się także bóle kostno-mięśniowe. Do tego dochodzi także utrata apetytu oraz zaburzenia widzenia. Niedobór witaminy D 3 może również doprowadzić do bezsenności. Należy więc znaleźć dla siebie odpowiedni suplement diety z witaminą D 3, aby móc ją regularnie przyjmować.

Jaka witamina D3 jaka najlepsza – dobry suplement diety

Jaka witamina D3 będzie najlepsza? Oto kilka sugestii, które będzie można wykorzystać. Tak, aby móc zadbać o codzienne zapotrzebowanie na witaminę D3.

  1. Pharmovit Witamina D3 4000 – Codziennie przyjmuje się jedną kapsułkę. Dzięki temu jedno opakowanie starczy aż na 4 miesiące.
  2. Ibuvit D3 2000 + K2 MK-7 + OMEGA 3 – ważne jest to, że w składzie dodatkowo można znaleźć cenne Omega 3. Opakowanie wystarczy na jeden miesiąc. Codziennie przyjmuje się jedną kapsułkę.
  3. Primabiotic Witamina D3+K2Mk7 – organizm otrzyma również cenną witaminę K. Preparat dostępny jest w formie kropli. Codziennie przyjmuje się po 5 kropli. Opakowanie wystarczy na 180 dni.
  4. Omega + Witamina D3 800 IU dla dzieci – witamina dla dzieci dostępna w formie kapsułek twist-off. Opakowanie wystarczy na 60 dni.
  5. AURA HERBALS Witamina D3 Vegan dla dzieci – suplement dostępny w formie aerozolu. Wystarczą dwa psiki dziennie. Opakowanie ma pojemnosć 30 ml.
  6. Primabiotic Omega + Witamina D3 Kids – kapsułki twist off – w jednym opakowaniu znaleźć można aż 60 kapsułek, które wystarczą na dwa miesiące.

Najlepsza witamina D3 – jaka najlepsza naturalna propozycja?

Czas na to, aby sprawdzić, jak można dostarczyć naturalnie witaminę D. Pomoże to utrzymać odpowiedni poziom witaminy D. Suplementacja witaminy D jest ważna. Należy postarać się o jej naturalną postać, która będzie najbardziej zdrowa dla organizmu.

Warto postarać się o ekspozycję ciała na słońce przez dwadzieścia minut pomiędzy godziną 10 a 15. Można to śmiało robić od maja do września, kiedy aura na dworze na to pozwala. Do skóry dotrze w ten sposób pożądana dawka witaminy D3.

Zapotrzebowanie na witaminę D można również uzupełnić za pomocą pokarmów. Wtedy organizm człowieka będzie ją najlepiej przyswajał. Łosoś, makrela, węgorz, śledź – to ryby, które zawierają w sobie ogromne pokłady tej witaminy. Najlepsza witamina D3 znajduje się również w nieodtłuszczonym mleku i jego produktach, żółtkach jaj, tranie, rybim oleju, grzybach, wątróbce.

Suplementacja witaminy D3 – czy można ją przedawkować?

Utrata łaknienia, zmęczenie, bóle głowy i brzucha – to objawy hiperwitaminozy. Jest to sytuacja, kiedy ma się do czynienia z przedawkowaniem tej witaminy. Tak, bowiem można doprowadzić również do nadmiaru witaminy D3 w swoim organizmie. Często ma się do czynienia z biegunką u dorosłych. Dzieci mogą mieć problem z zaparciami. Wiele osób zauważa u siebie również zaburzenia pracy serca.

Osoby dorosłe muszą przyjmować witaminę D3. Tak samo powinni zadbać oni o swoje dzieci już od pierwszych dni życia. Są nawet zalecenia lekarskie do tego, aby maluchom podawać odpowiedni suplement z witaminą D3. Dokładne informacje na ten temat można otrzymać u pediatry. W ten sposób na pewno będzie można zadbać o zdrowie swoje oraz osób sobie bliskich.