Dobrze zbilansowana dieta korzystnie wpływa na sylwetkę. Rezygnacja z wysoko przetworzonego pożywienia, słodyczy i słonych przekąsek poprawia elastyczność skóry i pozwala zredukować masę ciała. Niestety wiele osób skarży się na trudności w spalaniu tkanki tłuszczowej w newralgicznych partiach, takich jak brzuch i uda.  Najczęściej powodem takich niepowodzeń mogą być nieprawidłowo dobrane ćwiczenia lub mimo wszystko złe odżywianie. Jeśli chcesz zgubić tkankę tłuszczową z brzucha i ud, to koniecznie przeczytaj, jak zrobić to skutecznie i na zawsze pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej!

Czy picie wody pozwoli szybko schudnąć z brzucha i ud?

Na gromadzenie się tłuszczu w okolicy brzucha i ud ma wpływ bardzo wiele czynników. Przede wszystkim jest to życie w ciągłym stresie, które sprawia, że człowiek szuka mechanizmów obronnych. Dla jednych będzie to wzmożony ruch, dla innych przekąski, które niekorzystnie wpływają na pracę organizmu. Dlatego decydując się na odchudzanie, należy starać się zmienić model żywieniowy i wdrożyć kilka działań, takich jak: jedzenie o stałych porach, wybieranie pełnoziarnistego pieczywa i chudego mięsa, wspomaganie codziennej diety przez suplementację i rezygnacja z napoi słodzonych. Niestety puste kalorie zawarte w gazowanych napojach słodzonych sprawiają, że w ciągu dnia częściej chce nam się jeść. Aby zapobiegać napadom głodu, należy również zrezygnować ze słonych przekąsek i zastosować dietę bogatą w białko. Wartościowa dieta, bogata w chude mięso i inne wartościowe źródła białka, a także bogata w inne substancje odżywcze w połączeniu z aktywnością fizyczną, pozwolą przyspieszyć metabolizm i spalanie tłuszczu.

Jak uzyskać płaski brzuch? – poznaj sekret jak zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej!

Spożywanie dużej ilości węglowodanów i brak ruchu najczęściej prowadzą do gromadzenia się tkanki tłuszczowej na brzuchu, a także w innych partiach ciała. Złe nawyki żywieniowe niekorzystnie wpływają nie tylko na wygląd, ale również na stan zdrowia. Dlatego jak najszybciej należy wprowadzić dietę i ćwiczenia, które pozwolą szybko i skutecznie schudnąć. Aby zrzucić zbędne kilogramy, należy postawić na ruch przez co najmniej 30 minut dziennie. Taką aktywnością może być zwykły spacer, jazda na rowerze, albo joga. Oprócz tego trzeba również wdrożyć specjalistyczne ćwiczenia na brzuch, które powinny być wykonywane 3-4 razy w tygodniu. Żeby szybko schudnąć z brzucha, można połączyć ćwiczenia siłowe z ćwiczeniami aerobowymi, które doskonale wpływają na mięśnie. Do najskuteczniejszych ćwiczeń, które pomogą wyrzeźbić brzuch i uzyskać wymarzoną sylwetkę należą:

 • brzuszki,
 • deska,
 • brzuszki ze skrętem tułowia,
 • rowerek,
 • nożyce poziome i pionowe,
 • pływanie.

Wraz z nabieraniem sprawności i w prawy w prawidłowym wykonywaniu poszczególnych wariantów, można do nich dodać niewielkie 2-5 kg ciężarki, które pobudzą mięśnie brzucha do większej pracy. Oprócz tego trzeba pamiętać, że picie dużej ilości wody wpływa bardzo korzystnie na stan skóry i wspomaga spalanie tłuszczu. Redukcja tkanki tłuszczowej wiąże się z dużą utratą wody, a wszystko przez to, że do planu dnia wdrożone zostają dodatkowe ćwiczenia. Dlatego sięgaj po wodę regularnie, a w szczególności podczas treningów.

Jak schudnąć z brzucha i ud? – odpowiednie ćwiczenia na wzmocnienie mięśni

Uda to ważna część ciała w szczególności dla kobiet, którym zależy na zgrabnej sylwetce. Niestety jest to partia dość problematyczna, szczególnie dla pań, których typ sylwetki charakteryzuje się rozbudowanym dołem. Dlatego, jeśli chcesz schudnąć w okolicach ud, to koniecznie postaw na regularne ćwiczenia fizyczne:

 • przeskoki z nogi na nogę,
 • przysiady,
 • sumo przysiady,
 • wypady nogą w tył,
 • podpór przodem i wymachy nóg.

Podobnie jak w przypadku wzmacniania mięśni brzucha, tak też tutaj pomocne mogą okazać się ciężarki, a także popularne obecnie gumy oporowe. Oczywiście nie należy rzucać się na głęboką wodę. Wystarczy systematyczne zwiększanie poziomu trudności, żeby zaobserwować zadowalający efekt. Stosowanie dodatkowych akcesoriów przyspiesza proces odchudzania i budowanie masy mięśniowej. Wykonywanie ćwiczeń regularnie wpłynie korzystnie nie tylko na samą sylwetkę, ale również na samopoczucie.

Jeśli marzysz o tym, żeby schudnąć z brzucha i ud, to musisz uwierzyć, że uda ci się osiągnąć swój cel. Jesteś w stanie przejść ten niełatwy proces! Odpowiedni trening, dieta i systematyczne picie wody, to najskuteczniejsze sposoby, aby mieć płaski brzuch i szczupłe uda. Co więcej, zmiana trybu życia będzie miała również ogromny wpływ na jakość snu.