Catering dietetyczny zainteresował Cię na tyle, że rozważasz jego zakup od razu na 30 dni? To bardzo dobry (i bardzo zdrowy) wybór, niemniej jednak wcześniej warto, byś wiedział, z jakim kosztem musisz się liczyć. A zatem – ile kosztuje dieta pudełkowa na miesiąc? Czytaj dalej i przekonaj się sam!

Co zyskujesz, wybierając catering pudełkowy na miesiąc?

Dieta pudełkowa, czy też inaczej catering dietetyczny, pozwoli Ci cieszyć się posiłkami przyrządzonymi przez najwyższej klasy specjalistów – dietetyków oraz szefów kuchni. Zyskujesz w ten sposób posiłki nie tylko tak smaczne, jak w prawdziwej restauracji, ale i zdrowe oraz dopasowane do Twoich potrzeb. Sam wybierasz bowiem rodzaj diety oraz jej kaloryczność. Nawet najtańsza dieta pudełkowa jest zatem opłacalnym wyborem.

Wybierając catering pudełkowy od razu na cały miesiąc możesz także zaoszczędzić – koszt diety wykupionej na dłuższy okres uwzględnia bowiem różnego rodzaju zniżki. Do dyspozycji masz wiele firm cateringowych, dlatego bez problemu znajdziesz coś ciekawego dla siebie.

Dieta pudełkowa obejmuje zazwyczaj 5 posiłków dziennie, w cenie obiadu w dobrej restauracji. Zdecydowanie warto więc rozważyć jej zakup, nie tylko wtedy, gdy zależy Ci na utracie wagi.

Catering dietetyczny – wybierz dietę i skonfiguruj ją

Pamiętaj, że wybierając dietę pudełkową, możesz dopasować nie tylko rodzaj planu i jego kaloryczność, ale bardzo często także wybrać najbardziej pasujące Ci posiłki. Jadłospis możesz bowiem często ustalić samodzielnie, z zaproponowanych Ci pozycji. Wybierasz z wyprzedzeniem dania, które chcesz wprowadzić do swojego menu danego dnia, a konkretnego dnia trafią one bezpośrednio pod Twoje drzwi. To naprawdę bardzo duża wygoda, a jeśli nawet to, ile kosztuje dieta pudełkowa na miesiąc się zwiększa, to w bardzo nieznacznym stopniu.

Co ma wpływ na to, ile kosztuje dieta pudełkowa na miesiąc?

To, ile kosztuje dieta pudełkowa na miesiąc zależy od kilku czynników. Bardzo ważne jest, oczywiście, to z usług jakiej firmy postanowiłeś skorzystać. Koszt diety pudełkowej zależeć będzie także od jej kaloryczności – z reguły im większa jest kaloryczność danej diety, tym większy koszt poniesiesz.

Również Twoje preferencje żywieniowe nie są bez znaczenia – każda dieta pudełkowa posiada bowiem swoją własną cenę. Na to, ile kosztuje catering dietetyczny mają też wpływ Twoje ewentualne specjalne potrzeby żywieniowe – w ramach usługi takiej oferowane są między innymi posiłki wegańskie, pozbawione glutenu, laktozy, czy też dieta dla sportowców. Bardzo dużą popularnością cieszy się także dieta ketogeniczna.

Ile zaś kosztować będzie dobry catering dietetyczny. Dzienny koszt takiej usługi waha się zazwyczaj w granicach 55-85 złotych, w zależności od wybranego planu i zawartości kcal. Pamiętaj, że w cenie tej zawarte jest 5 posiłków – śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja.

Wybierając miesięczną subskrypcję często skorzystać będziesz mógł ze specjalnych zniżek, na przykład -10 % od ostatecznej ceny. Standardowo koszt diety pudełkowej na 30 dni wynosi więc między 1 500 a 2 000 złotych,

Tani catering dietetyczny – czy się opłaca?

Tania dieta pudełkowa pozwolI Ci cieszyć się wszelkimi zaletami zdrowego odżywiania za jeszcze niższą cenę. To z pewnością bardzo opłacalna opcja – zdarzyć się może, że taka wspomagająca odchudzanie dieta kosztować będzie mniej niż 55zł/ dziennie, bez dodatkowych zniżek. Ile kosztuje dieta pudełkowa na miesiąc przy budżetowym jej wariancie? Znajdziesz z pewnością nawet oferty o wartości około 1.000-1.200 złotych.

Pamiętaj jednak, że tani catering dietetyczny to przede wszystkim najbardziej podstawowe pakiety.  Czasem zdarza się, że w skład takiej diety wchodzą 3 (a nie 5) posiłki. Jeśli wymagasz czegoś ekstra, lub masz konkretne preferencje żywieniowe, lepszym rozwiązaniem może okazać się droższy pakiet.

Czy koszt diety pudełkowej jest opłacalny?

Być może koszt wynoszący ok.1-2 tys. złotych za dietę pudełkową wyda Ci się wygórowany. Zastanów się jednak, ile pieniędzy wydałbyś stołując się codziennie w nawet przeciętnej jakości restauracji?

Z pewnością byłaby to kwota o wiele wyższa – a przecież restauracje oferują o wiele mniejszy wybór posiłków, bez możliwości ich personalizacji. Stawiając na dietę pudełkową możesz wszak wybrać od razu plan wegetariański, lub dostosowany do potrzeb sportowców. To, ile kosztuje dieta pudełkowa na miesiąc zależy więc w dużej mierze od Twoich wyborów.

Czy kilkadziesiąt złotych dziennie za 5 gotowych, świeżych posiłków, oraz gwarancję oszczędności czasu (który musiałbyś poświęcić na ich przygotowanie) i środków (potrzebnych na zakup poszczególnych składników) to naprawdę duży wydatek? Naszym zdaniem absolutnie nie.  Cena diety pudełkowej jest naprawdę korzystna w stosunku do możliwości, jakie oferuje.

Jak zmniejszyć cenę diety pudełkowej?

Aby zmniejszyć koszt cateringu dietetycznego, możesz skorzystać z dwóch rozwiązań. Po pierwsze, wybrać możesz posiłki o mniejszej kaloryczności, po drugie zaś – zdecydować się na zakup z góry cateringu na dłuższy okres, na przyklład na miesiąc. W tym drugim przypadku catering dietetyczny się opłaca najbardziej – z dłuższym okresem subskrypcji wiążą się bowiem dodatkowe zniżki. Firm oferujących catering dietetyczny jest sporo, przy czym pamiętać warto, że nie wszystkie są równej jakości. Warto więc, byś poświęcił chwilę, aby zapoznać się ze szczegółami oferty rozważanych przez Ciebie firm.