Catering dietetyczny może pomóc walczyć z cukrzycą. Ile kosztuje dieta pudełkowa dla cukrzyków? Czego można po niej oczekiwać?

Dieta pudełkowa dla diabetyków może okazać się nie lada wsparciem, które pomoże zapanować nad przykrymi dolegliwościami wynikającymi z tej choroby. Należy kontrolować poziom cukru we krwi, aby mieć pewność, że zdrowie zawsze znajduje się pod kontrolą, a stan przedcukrzycowy nikomu nie grozi. Ile kosztuje dieta pudełkowa dla cukrzyków? Oto garść informacji niezbędnych dla wszystkich osób, których interesuje dieta cukrzycowa.

Catering dietetyczny – ile kosztuje dieta pudełkowa dla cukrzyków?

Udzielenie odpowiedzi na to pytanie może okazać się problematyczne, ponieważ wszystko uzależnione jest od firmy z którą nawiąże się współpracę. Szacuje się jednak, że średnie ceny wynoszą ok. 50-60 zł za jeden dzień. Te kwoty można przemnożyć przez ilość dni, kiedy posiłki będą dostarczone do domu.

W cenie otrzymuje się zdrowe i zbilansowane posiłki, które każdego dnia będą dostarczone prosto pod drzwi domu. Catering dla diabetyków pomaga na bieżąco kontrolować poziom indeksu glikemicznego, aby nie był on za duży ani za mały. Kaloryczność posiłków dopasowana jest do indywidualnych potrzeb klienta. W szczególności, jeżeli chodzi o pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Catering dietetyczny dla cukrzyków dostarczony zawsze jest z samego rana do miejsca, które zostanie wskazane w zamówieniu. Wystarczy tylko regularnie opłacać zamówienie, aby mieć pewność, że catering dietetyczny dla diabetyka zawsze znajdzie się pod drzwiami domu.

Catering dla diabetyków – przykładowe posiłki

Wbrew pozorom dieta dla cukrzyka nie musi wiązać się z ogromną ilością wyrzeczeń. Aby utrzymać niski indeks glikemiczny, można jeść naprawdę smaczne i pożywne posiłki, które są w stanie zaskoczyć wiele osób. Wśród przykładowych posiłków można wymienić m.in.:

  • hiszpański omlet z warzywami;
  • pieczywo razowe;
  • pomidory i rzodkiewki;
  • krem soczewicy z niewielką ilością czosnku;
  • rolada drobiowa ze śliwką na musie z mango;
  • surówka z kapusty z brzoskwinią;
  • gulasz drobiowy z ryżem basmanti.

To tylko kilka przykładowych posiłków, które pozwolą kontrolować poziom glukozy we krwi. Pomoże to walczyć z insulinoodpornością, która może powodować u pacjentów ogromny dyskomfort życiowy.

Dieta dla cukrzyka – czy warto z niej skorzystać?

Dieta dla diabetyka została tak opracowana, aby dostarczać jak największą ilość odpowiednich makro i mikroskładników, które są potrzebne do tego, aby organizm mógł w prawidłowy sposób funkcjonować. Dostawa posiłków, które opracowuje za każdym razem dietetyk, pomaga tak naprawdę zadbać o zdrowie. Tak, aby nie musieć martwić się dolegliwościami, które może powodować cukrzyca typu II.

Osoby odpowiedzialne za posiłki dbają o to, aby w diecie znalazło się miejsce dla zdrowych tłuszczy roślinnych, m.in.oleju kokosowego, rzepakowego. Są one ważne, aby mieć pewność, że organizm człowieka będzie miał zapewnioną odpowiednią ilość energii.

Produkty o niskim i średnim indeksie glikemicznym, na które trzeba zwracać uwagę przy cukrzycy

Skoro już wiadomo, ile kosztuje dieta pudełkowa dla cukrzyków, warto też sprawdzić, co dokładnie można w niej znaleźć.

Warto położyć nacisk na produkty, które cechują się niską i średnią zawartością indeksu glikemicznego. Wśród takich produktów można wymienić buraki, cebulę, czosnek, biała fasolę gotowaną, cukinię, sery, maliny, mleko, kefiry, jogurty, drób, czerwone mięso, ryby, czekoladkę, migdały, orzechy laskowe, pistacje. To tylko część z tego, co można by wymienić. Na takich właśnie produktach bazują firmy cateringowe, które zawsze na czas starają się dostarczyć pudełka dla osób z cukrzycą. Zbilansowana dieta to klucz do sukcesu.

Warto wymienić także produkty, które mają wysokie IG, aby mieć pewność czego w diecie nie powinno być. Wśród takich produktów znajdują się gotowane ziemniaki, gotowana kasza jaglana, chipsy solone, bagietka, suszone daktyle, arbuz,  frytki, żelki, dynia.

Dobra firma cateringowa na pewno zadba o to, aby produktów o wysokim IG nie pojawiały się w diecie. Nie chcą oni bowiem zaszkodzić swoim klientom, którzy zamówią catering dietetyczny właśnie u nich. To właśnie dzięki nim będzie można zapewnić sobie zdrowe odżywianie z dostawą do domu. Dieta dla osób z cukrzycą jest bardzo ważną kwestią. Pozostanie tylko wybrać odpowiedni wariant kaloryczny, aby mieć pewność, że dzięki temu uda się utrzymać zgrabną sylwetkę. Warto korzystać z takich gotowych rozwiązań.