Dieta pudełkowa to usługa, która w zaskakująco szybkim tempie zjednała sobie wielu zwolenników. Daje wszak wiele możliwości – przede wszystkim pozwala cieszyć się zdrowymi, zbilansowanymi posiłkami bez wychodzenia z domu. Jaki jest koszt takiej usługi? Dziś omówimy, ile kosztuje catering dietetyczny na miesiąc.

Dieta pudełkowa – co wchodzi w skład cateringu dietetycznego?

Catering pudełkowy oferuje zawsze świeży, dostarczany każdego dnia pod wskazany adres zestaw 5 posiłków. Skorzystanie z tej usługi pozwoli nam zaoszczędzić sporą ilość czasu – samodzielne przygotowanie śniadania, obiadu, czy kolacji potrafi bowiem zająć dłuższą chwilę. Warto podkreślić, że w dzisiejszych czasach decydując się na konkretny plan dietetyczny, jadłospis będziemy mogli ustalić samodzielnie, korzystając z propozycji zasugerowanych przez firmę cateringową.

Catering taki najbardziej opłacalny będzie, jeśli zdecydujemy się zamówić go z góry na dłuższy okres, na przykład 30 dni. Wówczas nie tylko skorzystamy z przygotowanych przez firmę cateringową zniżek, ale poczujemy naprawdę solidne efekty wybranej przez nas diety. Catering dietetyczny to usługa świadczona na terenie całego naszego kraju. Bez wątpienia uda nam się więc odnaleźć odpowiednią dla nas opcję.

Czy istnieje wegetariański catering dietetyczny?

Oczywiście. Niezależnie od dostawcy cateringu dietetycznego, skorzystać będziemy mogli z wielu różnych planów (a każdy z nich charakteryzuje inna cena diety pudełkowej). Warto zwrócić uwagę na dostępny wybór – szybko okaże się bowiem, że dieta wegetariańska to zaledwie jednak z wielu dostępnych opcji. W ofercie każdej szanującej się firmy cateringowej dostępny jest bowiem choćby plan bezglutenowy, przeznaczony dla sportowców, czy osób na diecie ketogenicznej.

Ile kosztuje catering dietetyczny na miesiąc? To już zależy od wybranego planu i kilku innych czynników.  Jest to jednak z całą pewnością dobre rozwiązanie dla osób, które chcą smacznie i zdrowo jeść bez wychodzenia z domu.

Jaka jest miesięczna cena diety pudełkowej?

Jaka będzie cena cateringu dietetycznego w skali miesiąca? Zależy to od wybranego przez nas planu, ilości posiłków, kaloryczności i nie tylko. Zazwyczaj jednak koszt cateringu dietetycznego na 30 dni wynosi od 1 000 do 2 500 złotych.  Skąd tak duże widełki cenowe?

Biorą się one stąd, że wiele firm udostępnia zróżnicowaną ofertę, oferując oprócz wariantów stricte dietetycznych także klasyczne menu, a także posiłki przygotowane specjalnie z myślą o np. sportowcach. Ponadto o ile większość planów w cateringu dietetycznym oferuje pięć posiłków dziennie, istnieją także diety zakładające jedynie 3 posiłki.

Czy miesięczny koszt cateringu dietetycznego jest opłacalny? Pamiętajmy, że cennik nawet drogiego cateringu obejmuje kilka posiłków, które udostępnia w ramach tej samej oferty. Cena zaś za komplet profesjonalnie przygotowanych i dopasowanych do naszych potrzeb posiłków jest zaś niewiele większa, niż cena obiadu w dobrej restauracji. Średnia cena praktycznie każdego pakietu cateringowego jest więc bardzo korzystna.

Ile kosztuje dieta pudełkowa w skali dnia?

Warto podkreślić, że łączny koszt diety pudełkowej liczy się na podstawie ilości dni, na które zamówiona została taka usługa. Większość firm cateringowych daje sporą swobodę, umożliwiając zamówienie takiej usługi zarówno na okres kilku dni, jak i kilku miesięcy. Każdy rodzaj diety zakłada duże zróżnicowanie posiłków – nie będzie więc tak, że przez kilka dni jemy to samo bez przerwy.

Ile zapłacimy za taką usługę? Najtańsza dieta pudełkowa to wydatek rzędu około 40-45 złotych za dzień, bez żadnych dodatkowych zniżek. Pamiętajmy jednak, że koszt cateringu to nie jedyne, na co powinniśmy zwrócić uwagę szacując, czy catering dietetyczny się opłaca. Równie ważna jest bowiem także jakość posiłków, ich skład, ilość oraz kaloryczność. Dla wielu osób istotna okazać się może także informacja, jaki dietetyk zaangażowany był w przygotowywanie danego menu.

Co ma wpływ na to, ile kosztuje catering dietetyczny?

Niezwykle istotna, jeśli chodzi o cenę cateringu pudełkowego jest kaloryczność posiłków. Z reguły im więcej kcal zawierają posiłki, tym więcej zapłacimy za taki zestaw. Nie bez znaczenia jest też rodzaj diety, jaką wybierzemy – dla przykładu, dieta fit dostępna będzie w innej cenie, niż dieta bezglutenowa, czy wegetariańska. Z reguły dłuższy czas trwania diety oznacza niższy jej koszt w przeliczeniu na każdy dzień korzystania z niej – doliczane są bowiem stosowne zniżki.

Co ciekawe nie bez znaczenia jest także miejscowość, w której chcemy zamówić taką usługę – pamiętać warto, że każda firma cateringowa posiada swój własny cennik i dopasowuje się do lokalnych cen. Odpowiedź na pytanie ile kosztuje dieta pudełkowa nie jest zatem tak oczywista, jak mogłoby się wydawać.

Cena diety pudełkowej zależy od wielu zróżnicowanych czynników. Dobra wiadomość jest jednak taka, że w większości przypadków dany plan żywieniowy będziemy mogli wcześniej sprawdzić, decydując się na zestaw testowy. Zawsze warto to zrobić – upewnimy się w ten sposób, czy dana dieta pudełkowa rzeczywiście jest dla nas.