Zdrowe odżywianie to cel osób, które świadomie podchodzą do swojego stanu zdrowia, a także do przyszłości. Nie od dziś wiadomo, że wybierane pożywienia ma ogromny wpływ na kondycję i samopoczucie, dlatego coraz więc ludzi świadomie podchodzi do przygotowania posiłków, a także do wybierania takich produktów, które będą miały korzystny wpływ na ciało. Niestety ogromna ilość obowiązków bardzo często uniemożliwia przygotowanie pełnowartościowych posiłków.

Jaki rodzaj diety będzie dla Ciebie odpowiedni?

Zbilansowana dieta to klucz do utrzymania zdrowia i wysportowanej sylwetki. Co zrobić, jeśli gotowanie posiłków zajmuje zbyt wiele czasu, a komponowanie menu okazuje się zbyt trudnym przedsięwzięciem? Ratunkiem w takich sytuacjach będzie oferta cateringu dietetycznego. W ten sposób zainteresowani otrzymają pyszne i zdrowe posiłki pod drzwi swojego domu. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest różnorodność. Niezależnie od stanu zdrowia, a także aktywności fizycznej, każdy znajdzie coś dla siebie. Obecnie oferta firm cateringowych zawiera popularne modele żywienia, takie jak:

 • dieta ketogeniczna,
 • dieta dla sportowców,
 • model żywienia bez glutenu i laktozy,
 • jadłospis bezglutenowy,
 • catering wegetariański.

To nie wszystkie możliwości. Catering dietetyczny oferuje również diety specjalistyczne, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

Tania dieta pudełkowa — z czego się składa?

Wybierając catering dietetyczny, warto zwrócić uwagę na kaloryczność posiłków, która powinna być dostosowana do zapotrzebowania. W tym przypadku cena diety pudełkowej najczęściej związana jest z ilością kalorii, dlatego osoby na redukcji zapłacą za swoje zamówienie mniej, niż sportowcy, którym zależy na budowaniu masy. Najczęściej menu składa się z 5 posiłków, jednak wiele zależy od wybranego modelu żywienia. Dostępne są również warianty, które zakładają dostarczenie 3 posiłków dziennie. Przed zakupem diety można wskazać  produkty spożywcze, których nie lubimy lub na które występuje alergia. Osoby, którym zależy na tym, aby rozpocząć odchudzanie, powinny wybrać jadłospis z potrawami, które będą motywowały do dalszej pracy. Oczywiście ważna jest kaloryczność. Aby pozostać w deficycie kalorycznym, można wybierać spośród diet: 1000 kcal,  1500 kcal lub 2000 kcal.  Z kolei dieta 3000 kcal, lub wyższa kaloryczność przeznaczona będzie dla osób, które wyczynowo uprawiają sport.

Ile kosztuje dieta pudełkowa? – jak można zaoszczędzić i zmniejszyć cenę diety?

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje catering dietetyczny. Firmy dietetyczne prześcigają się nie tylko w szerokiej ofercie skierowanej do różnych odbiorców, ale również w atrakcyjnych cenach, które są ogromnie kurzące. Najtańsza dieta pudełkowa to ta, która ma najniższą wartość kaloryczną. Im więcej produktów zostanie użytych w procesie przygotowawczym, tym więcej taka dieta kosztuje.  Bardzo często korzystniejszy pod względem ceny jest catering dla osób, które chcą zredukować masę ciała i mogą one w łatwy sposób zaoszczędzić. Wystarczy porównać kilka ofert, zorientować się, jaki jest koszt dostawy i korzystać z ewentualnych rabatów. Obniżyć cenę diety pudełkowej można również wtedy, gdy polecimy wybraną przez nas firmę znajomym. Jeśli tylko jest taka możliwość, to warto z niej skorzystać. W ten sposób miesięczny koszt diety z dowozem zmaleje, dlatego warto skorzystać z takich możliwości.

Kto powinien skorzystać z cateringu dietetycznego?

Obecnie koszt cateringu dietetycznego nie jest wysoki, a wszystko przez dużą konkurencję w tej branży. Wiele firm cateringowych prześciga się w różnorodności jadłospisów i oferuje wygodną formę dostawy posiłków pod wskazany adres. W ten sposób z oferty mogą skorzystać:

 • sportowcy,
 • kobiety z małymi dziećmi,
 • osoby starsze,
 • młodzież,
 • dzieci w wieku szkolnym,
 • pracownicy firm.

Przede wszystkim możliwość zakupu gotowych posiłków to ukłon w stronę osób, które marzą o realizacji własnych pasji i planów biznesowych. W ten sposób nie muszą martwić się o zakupy, czy komponowanie posiłków, ponieważ firmy oferujące catering dietetyczny korzystają z usług dietetyka układającego posiłki zgodnie z zakupionym wariantem diety. Wybierając catering z dowozem do domu, klienci mogą oszczędzać czas i pieniądze.

Catering dietetyczny jest opłacalny szczególnie wtedy, gdy korzysta z niego cała rodzina. Wówczas niezależnie od upodobań pod jeden adres może trafić wybrana dieta wegetariańska, dieta sport, a nawet dieta bez laktozy. To idealne rozwiązanie dla osób, które są ciągle w biegu i nie mają czasu na żmudne przygotowanie jedzenia. Jeśli należysz do tej grupy, to nie czekaj i wybierz coś dla siebie!