I N F O

 


zumi

Skróty

Fitness

Siłownia

Prasa

fit4u w Życiu Żyrardowa

Klub fit4u doczekał się artykułu w lokalnej prasie. Zachęcamy Państwa do lektury na łamach naszej strony.

Treść artykułu - Doroty Rauk

W końcu żyrardowianki doczekały się własnego miejsca, gdzie mogą zadbać o kondycję fizyczną. Poprawa sylwetki oraz zrelaksowanie się w trakcie ćwiczeń, to wszystko co oferuje nam Klub „Fit4u”.

Izabela Szymańska - właścicielka klubu, pytana, skąd pomysł na takie miejsce stwierdziła: ,,Sama jestem osobą bardzo aktywną, chodzę po górach, ćwiczę, spaceruję. Wiem czym jest dobra kondycja fizyczna, jak ona wpływa na zdrowie i samopoczucie. Wiedzą o tym, chyba również moje znajome, które poniekąd podrzuciły mi ten pomysł. Wiadomo, w Żyrardowie jest kilka miejsc, gdzie można pójść na aerobik, czy poćwiczyć na siłowni. Nie są to jednak punkty, gdzie wszystko skupiałoby się na kobietach, ich potrzebach, możliwościach. Postanowiłam więc otworzyć coś takiego i oto tak powstał Klub Fit4u ”.

Pani Iza, również wspomniała o tym, że teraz, świeżo po otwarciu nie chciała jeszcze zbyt szerokiej reklamy. Na początku zawsze jest jeszcze parę drobiazgów, które trzeba dopracować. Nie stanęło to jednak na przeszkodzie sporej liczbie kobiet, które dzięki tak zwanej ,,poczcie pantoflowej” już dawno wiedziały o tym miejscu.

3 listopada pierwsze klientki skorzystały z bogatej oferty klubu. Do ich dyspozycji oddano ponad 30 nowoczesnych urządzeń (doskonałych firm MASTER i KETTLER) do ćwiczeń: - aerobowych - czyli ćwiczeń przy wykorzystaniu dużej ilości tlenu. Poza tym, że jest to najkorzystniejsza forma dla osób pragnących schudnąć, mają także inne dobroczynne działania. Przede wszystkim zwiększają wydolność układu sercowo-płucnego - dzięki temu może on sprawnie dostarczać krew do pracujących w czasie ćwiczeń mięśni. Zwiększony dopływ tlenu, to nie tylko ułatwione spalanie tłuszczu w tkankach, ale także zwiększona dawka energii dla całego organizmu- lepsze samopoczucie, większą wydajność, sprawniejsze myślenie; – siłowych - zwiększają siłę i masę mięśni, wytrzymałość kości oraz metabolizm organizmu. Mogą pomóc poprawić wygląd ciała, dodać wiary we własne siły;. - cardio - trening odbywający się na umiarkowanej intensywności przez stosunkowo długi czas. Poprzez taki rodzaj ćwiczeń możliwe jest kształtowanie wytrzymałości organizmu, a także spalanie tkanki tłuszczowej i dostarczonych kalorii.

Wszystkie urządzenia są wyposażone w tak zwaną funkcję : ,,Oceny Sprawności” i funkcję „Tętna Odnowy" pozwalającą stwierdzić postępy w treningu. Oprócz typowych zajęć mamy również do wyboru ćwiczenia takie jak: FIT BALL/OM BODY BALL - z wykorzystaniem dużych piłek, STEP/STEP DANCE/STEP REEBOK - szczególnie dla miłośników tańca, jak i poprawy własnej sylwetki, czy chociażby YOGA i wiele, wiele innych zajęć, a wszystkie dla zdrowia i piękna.

We wszystkim ma chętnym pomagać czterech wykwalifikowanych instruktorów. Każdy z nich ma swoje motto przewodnie, a mianowicie: Zdzisław - to instruktor sportu w kulturystyce i trójboju siłowym z wieloletnim doświadczeniem czyli trzy słowa: ,,Zaufanie, równowaga i spokój", Małgorzata - jest konsultantką fitness w magazynach: Twój Styl, Świat Kobiety, Samo Zdrowie, czy Uroda. Po prostu jest to ,,Kobieta mająca swój styl", Monika - aktywnie wzbogaca warsztat, szkoląc się w dziedzinach szeroko pojętego fitnessu, jest ,,Ciekawie tajemnicza", a Ewa jest otwarta na nowe wyzwania i sytuacje. Posiada niespożyte zasoby energii, czyli ,,Kobieta Dynamit". To oni ułożą indywidualny plan treningowy dla każdego ćwiczącego.

Krótko mówiąc jest w kim i w czym wybierać. To naprawdę świetny lokal, jakiego w naszej okolicy jeszcze nie było. Dodatkowym atutem jest współpraca z firmami FitFlex i Benefit Systems, których karty klubowe są honorowane w tym klubie.

Fit4u był stworzony z myślą o kobietach, jednak z powodu bardzo dużego zainteresowania mężczyzn, postanowiono również im udostępnić to fantastyczne miejsce na parę godzin tygodniowo.

Jedyną możliwością przekonania się o wszystkich zaletach Fit4u jest zapisanie się na treningi. Od dziecka słyszymy, że ruch jest jednoznaczny ze zdrowiem, pięknym wyglądem i lepszym samopoczuciem. Niech jednak każdy z nas odpowie sobie na pytanie: Ile czasu spędzam aktywnie?? Jak już odpowiedź się znajdzie, to radzę skończyć z narzekaniem, na to że jesteśmy otyli i wszystko nas boli, tylko zajrzeć na stronę www.fit4u.com.pl, albo od razu iść do klubu przy ulicy Okrzei 37.